Форма поиска

Засвідчення справжності підписів на банківських картках

Юридичні та фізичні особи, які потребують відкриття поточного рахунку для нормальної роботи в банківській установі, користуються послугою нотаріального посвідчення справжності підписів на банківських документах. Така необхідність обумовлена різноманітністю фінансових злочинів, тому засвідчення справжності підписів керівників юридичної особи чи фізичної особи підприємця є превентивним заходом, який має запобігти несанкціонованому списанню великих сум коштів.

У банківському документі, який посвідчується, зазначаються прізвища перших осіб, які мають право підписувати. Додатково можуть бути посвідчені інші підписи керівників на банківських документах.

У цьому документі фіксуються зразки з підписами співробітників, які мають право на перший та другий підпис. Так само проводиться обов’язкове нотаріальне засвідчення справжності підписів керівників підприємств на банківських картках. Перед нотаріальним засвідченням підписів, особистості, а також повноваження осіб що підписують банківські картки, повинні бути встановлені нотаріусом. Якщо ж в організації відбувається зміна однієї з посадових осіб, то нотаріусом проводиться нове засвідчення справжності підписів, а в разі відкриття нового поточного рахунку, створюється нова банківська картка.

Засвідчення справжності підпису керівників на банківських картках здійснюється з метою убезпечити банківський рахунок від несанкціонованих транзакцій і запобігти злочинним діям. У разі надання чека з чекової книжки або платіжки з вимогою виплатити певну суму з даного поточного рахунку підприємства спеціально уповноважені банківські працівники здійснюють звірку підписів на платіжному документі і на банківській картці. Якщо підписи будуть збігатися, то гроші з банківського рахунку будуть списані.

Необхідні документи

  • Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (для юридичних осіб, державна реєстрація яких здійснена після 07 квітня 2011 року - Виписка з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців);
  • Довідка з ЄДРПОУ (статистика);
  • Статут;
  • Довідка про взяття на облік платників податку (форма № 4-ОПП);
  • Документ, що підтверджує повноваження посадової особи (протокол про призначення директора, наказ про призначення бухгалтера тощо);
  • Паспорт посадової особи;
  • Печатка юридичної особи;
  • Інформація: повна назва банківської установи, адреса її розташування, контактний телефон юридичної особи.