Форма поиска

Посвідчення договорів про поділ спадкового майна

Майно, що успадковується, за бажанням спадкоємців може бути виділено у частині спадкового майна в натурі, як це передбачено ч.2ст.1278 Цивільного Кодексу України. Правові відносини у частині поділу майна виникають, коли бажання про такий поділ виходить від усіх.

Частку у спадщині можна виділити двома способами:

  • ідеальна частка у праві;
  • реальна частка у майні.

Перша визначає розмір того, що належить суб’єкту без прив’язки до частини якогось об’єкту чи майна і вважається уявною (ідеальною). Реальна частка - та, котру можна отримати під час поділу майна в натурі.

Загальне правило поділу майна визначає можливість кожного спадкоємця отримати право на рівні частки майна. Заповідач може поділити своє майно між спадкоємцями у інший спосіб, тобто за заповітом. Спадкоємці можуть спільно домовитися між собою про поділ спадкового майна у випадку, якщо спадкодавець не розподілив спадок або існує частина майна, на яку не поширюється заповіт.

У разі, коли спадкоємці мають намір поділити у інший спосіб, ніж це передбачено заповітом або законом, то нотаріус здійснює посвідчення спеціального договору про поділ такого майна, одночасно із видачею свідоцтва на спадщину. Жодних інших документів для посвідчення цього договору не вимагається.

Для посвідчення договору про поділ спадкового майна потрібно мати при собі паспорти, документи на майно та нотаріально посвідчену довіреність на представництво іншої особи (у випадку, коли такий договір укладається від імені інших осіб).

Спеціалісти нотаріальної контори Олександра Табінського допоможуть вам вирішити будь-яку проблему із вашим спадком. Звертайтеся до нас у Рівному за адресою: вулиця Петра Могили, буд. 22/Б.

Детальніше - на нашому сайті! Ми раді вас бачити!