Форма поиска

Засвідчення вірності копій документів та виписок з них

Якщо вам необхідно засвідчити справжність підписів, звертайтесь до нотаріальної контори Олександра Табінського в м. Рівне.
Відповідно до чинного законодавства, у разі необхідності для зацікавленої сторони нотаріусом може бути посвідчено вірність копій документів і витягів з них. Для цього достатньо усного звернення до нотаріуса.

Особливою вимогою для цього є наявність оригіналу документа, копію якого посвідчує нотаріус. У разі сумнівів щодо вірності документів нотаріус має право відмовити у посвідченні вірності копій документів та виписок з них.

Засвідчення документів, виданих органами реєстрації актів цивільного стану для використання на території інших країн, нотаріуси здійснюють після легалізації консулом чи проставлення апостилю оригіналів документів.

Не посвідчується вірність копії документа, на підставі якого видається оригінал документа (наприклад, довідка про смерть чи народження).
Засвідчення нотаріусом вірності копії з рішення суду чи витягу з нього можливе за наявності спеціальної відмітки про набрання рішенням чинності, а оригінал знаходиться в матеріалах суду, де видавалося таке рішення.

Засвідчення нотаріусом виписки з документу можливе у випадку, коли оригінал, який слугує джерелом інформації, містить рішення, яке стосується кількох об’єктів (предметів, питань тощо), не пов’язаних між собою. Така виписка відтворює цілісну частину тексту з певного питання.

Засвідчення нотаріусом виписки документа, який розміщений на кількох аркушах, обов’язково копіюють текст з першої та останньої сторінок, які додаються.