Форма поиска

Видача дублікатів нотаріальних документів

Дублікат - копія або другий примірник документа з ідентичною оригіналові юридичною силою. Він містить аналогічні оригіналу відомості. Чітко відтворює текст, зазначений в оригіналі і відновлює такий документ, якщо з певних причин він відсутній (наприклад, оригінал зіпсований чи загублений).
Дублікат ви можете отримати в Рівному, звернувшись до нотаріальної контори Олександра Табінського.

Дублікат видається нотаріусом чи іншою посадовою особою за письмовим зверненням спадкоємців осіб, за дорученням яких вчинялася нотаріальна дія, виконавців заповіту, до особи, яка вчиняла нотаріальні дії. А також на запит нотаріуса, який заводить спадкову справу. Для видачі дублікатів родичам необхідно пред’явити документи,які підтверджують родинні зв’язки.

Окрім заяви нотаріусу потрібно надати:

  • фізичній особі:
    паспорт (громадянина України чи закордонний або паспорт громадянина іншої держави, дипломатичний тощо); довідку про присвоєння ідентифікаційного номера або відмітку у паспорті - у випадку відмови від ідентифікаційного коду;
  • юридичній особі:
    установчі документи, свідоцтво про державну реєстрацію або витяг з Єдиного державного реєстру; документ, який підтверджує представництво юридичної особи (наприклад, протокол зборів про обрання на посаду, довіреність).

Заява про видачу дубліката нотаріальних документів може бути написана не на спеціальному бланку. Вона підлягає реєстрації у день подання. До заяви додаються копії документів, що підтверджують родинні стосунки. Зазначені документи зберігаються у справах нотаріуса.

Відповідно до чинного законодавства, немає необхідності нотаріусу зберігати примірник дубліката. Після видачі примірника дубліката нотаріус робить спеціальну відмітку на заяві про видачу дубліката та на примірнику дубліката. Дублікат має силу оригіналу документа.

Видача дубліката неналежній особі є порушенням чинного законодавства України.