Форма поиска

Прийняття документів на зберігання

Відповідно до діючого законодавства, за заявою зацікавлених осіб (фізичних та юридичних) нотаріуси приймають на зберігання їхні документи відповідно до опису.

Опис - перелік документів, який складається у двох примірниках і підписується особою, що здає їх на зберігання, та нотаріусом, який приймає. Натомість, нотаріус видає спеціальне свідоцтво встановленої законом форми із другим примірником опису, якщо такий мав місце. Така нотаріальна дія передбачена Законом України “Про нотаріат” та її можуть виконувати, крім нотаріусів, представники (службові особи) консульств.

Ця дія спрямована на захист і охорону прав людини на схоронність, що забезпечує нотаріус, в тому числі унеможливлює доступ до них інших осіб, в тому числі самого нотаріуса. Документ, переданий на зберігання нотаріусу, не може бути вилучений у разі виїмки.

Відповідно до ч. 2 ст. 96 Закону України "Про нотаріат", нотаріус може прийняти документи без опису, але вони мають бути упаковані в присутності нотаріуса і скріплені печаткою особи, яка передає на зберігання. Прийняті нотаріусом документи зберігаються у спеціальних залізних шафах чи сейфах, в окремих пакетах, опечатані печаткою нотаріуса.
Законодавством не встановлено жодних обмежень щодо найменшого чи найбільшого терміну зберігання документів, але в самому свідоцтві чітко прописується період, до якого нотаріус зберігає документи.

У жодному випадку не можуть бути прийняті нотаріусом на зберігання документи, текст яких принижує честь, гідність людини, ділову репутацію як фізичної, так і юридичної особи, а також містить підчистки, дописи, закреслення чи виправлення, а також у разі, коли текст неможливо прочитати через знищення і документи написані (дописані) олівцем.

Детальнішу інформацію та роз’яснення у Рівному можна отримати за адресою нотаріального офісу Олександра Табінського: вул. Петра Могили, буд. 22Б, офіс № 109 чи за телефонами: (0362) 45-30-37, (095) 577-15-97.