Форма поиска

Посвідчення заповітів

Заповіт - односторонній документ, змістом якого є особисте розпорядження спадкодавця у разі своєї смерті передати своє майно (рухоме чи нерухоме) на користь інших осіб.

Заповіт може бути також спільним, укладеним подружжям. Таку можливість не виключає чинний цивільний кодекс. Заповіт укладається особою особисто. В жодному випадку не допускається посвідчення заповіту через представника. Заповіт складається письмово, у ньому зазначається дата та місце складання і підписується особисто заповідачем, окрім випадку, коли така особа має фізичні вади.

У момент посвідчення від особи, яка складає заповіт, не вимагається документів, які підтверджують право володінням майном, що заповідається.

Посвідчення заповіту нотаріусом відбувається за обов’язкового роз’яснення підстав, які можуть стати вагомою причиною для визнання змісту заповіту нікчемним і бути скасованим в судовому порядку.

Посвідчення заповіту нотаріусом може відбуватися в форматі секретного заповіту, тобто нотаріус посвідчує складений документ, не ознайомлюючись із його змістом. Такий документ відкривається і оголошується нотаріусом лише після смерті заповідача та заведення спадкової справи.

Посвідчені заповіти та зміни до них обов’язково реєструються у спеціальному Спадковому реєстрі. За посвідчення заповіту справляється державне мито. Така плата не стягується з осіб, які є інвалідами 1 та 2 групи інвалідності, за наявності підтверджуючих документів.

Замовити посвідчення заповіту у Рівному приватним нотаріусом Олександром Табінським можна за телефоном чи завітавши в офіс за адресою: м. Рівне, вул. Петра Могили, буд. 22Б офіс № 109. Контактні телефони: (0362) 45-30-37, (095) 577-15-97.