Форма поиска

Накладення заборони відчуження

Нотаріус накладає заборону на відчуження майна синхронно із тим, як посвідчує договір іпотечного кредиту чи договір довічного утримання. Додаткових документів, окрім тих, які необхідні для посвідчення зазначених договорів, для накладення заборони не потрібно. Головна мета заборони - перешкодити особі вільно розпоряджатися майном.

Таку послугу кваліфіковано у м.Рівному може надати спеціаліст нотаріальної контори Олександра Табінського.

Накладення заборони на відчуження здійснюється нотаріусом у випадку:

  • видачі установою банку позики на будівництво, капітальний ремонт тощо;
  • посвідчення договору довічного утримання;
  • посвідчення договору застави майна;
  • у випадку накладення арешту на майно органами дізнання.

Накладення заборони на відчуження нерухомого майна здійснюється за місцем їхнього знаходження, а земельної ділянки - за місцем розташування.

Накладення заборони на відчуження можна розділити на два етапи: саме вчинення нотаріальної дії та внесення запису до Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нотаріальної дії. Заборона у випадку накладення арешту на майно накладається за наявності постанови суду.

Після накладення заборони один примірник з відміткою нотаріуса надсилається відповідній установі, а інша залишається у справі нотаріуса.
Інформація про вчинення нотаріальних дій вноситься до Єдиного реєстру заборон, користувачами якого є приватні нотаріуси та державні нотаріальні контори.